Luotto Culottes Housut, Persikka
34.00 €
Leveä lahkeiset, vajaa mittaiset ja taskuttomat Luotto culottesit ovat rennot ja monikäyttöiset housut. Voit yhdistää housut helposti sekä kesäkenkien että syystennareiden kanssa, lisäten housujen käyttöaikaa vuodenajasta toiseen.
Materiaali: joustava trikoo, 95% puuvilla 5% elastaania
Pesuohje: 30 astetta, Ei suositella valkaisua, Ei suositella rumpukuivausta, silitys enintään 110 astetta
Kaikkien vaatteiden suunnittelu ja valmistus tehdään Suomessa ja kaikilla kankaillamme on Ökö-tex tai GOTS sertifikaatti.
Kuvan malli: pituus 160cm, lantion ympärys 89cm, päällä koko XS
Proud to be - mallisto syntyi ajatuksesta kannustaa kaikkia olemaan ylpeästi oma itsensä ja ajatusta konkretisoimaan, loimme oman suopeamman kokotaulukon. Konjakin ruskea kokolappu on tuotu rohkeasti esille korostaen malliston sanomaa. Kannetaan itsemme ylpeydellä!